Etnosporto reglamentavimas ir plėtra aptarti tarpinstituciniame susitikime.

Balandžio 1 d. įvyko LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Etninės kultūros globos tarybos (EKGT), Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos etnosporto komiteto (LEK) ir Lietuvos imtynių fedaracijos (LIF) atstovų susitikimas.  Dalyvavo:  ŠMSM viceministras Linas Obcarskas, ŠMSM Sporto grupės vadovas Rolandas Zuoza ir patarėja Ilona Šimkūnaitė, EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė,  LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, Lietuvos imtynių federacijos prezidentas Giedrius Dambrauskas, LEK prezidentas Stanislav Bajurin ir LEK valdybos nariai Tomas Gervė (LRF prezidentas), Rimantas Diržius (LRSF prezidentas), Jevgenij Belov, Vilius Marma.

Susitikimo tikslas – aptarti etnosporto reglamentavimo ir plėtros galimybes.

Aptartas EKGT ir LEK pateiktas siūlymas reglamentuoti  etnosportą ir jo apsaugos priemones Lietuvos Respublikos sporto įstatyme. ŠMSM atstovų nuomone, Sporto įstatyme, kuris apibrėžia visą Lietuvos sporto sistemą, etnosportas turėtų būti apibrėžtas glaustai – pavyzdžiui, pateikiant jo apibrėžimą ir nuorodą kitą teisės aktą.  Etnosporto, kuris yra itin svarbi tautinės ir nacionalinės tapatybės formavimo priemonė, srities klausimai ir problemos galėtų būti išsamiau reglamentuoti  atskirame teisės akte.

Nutarta iš teisinės pusės išsiaiškinti, kokia forma ir kiek plačiai etnosportas galėtų būti įtrauktas į Sporto įstatymą. Taip pat nutarta surinkti informaciją, kaip etnosportas yra reglamentuojamas kitose Europos valstybėse. Dar vienas nutarimas – siekti, kad etnosporto šakos ir žaidimai atsirastų bendrojo ugdymo programose.

Tris dienas vyko Vilniaus sporto festivalis kuriame pristatėme Lietuvos etnosporto komiteto veikla.

Žiūrovai galėjo stebetį Lietuvos ristynių čempionatą ir šaudymą iš lankų turnyrą.

Vaikai su dideliu entuziazmu išbandė etnografinius žaidimus: KYLĄ, RIPKĄ, LAZDOS TRAUKYNES, IŠSTŪMIMĄ IŠ RATO, ŠAUDYMĄ IŠ LANKO bei RISTYNES.

Buvo didelis susidomėjimas senaisiais tradiciniais žaidimais.

Lankytojų akys sužybėdavo išgirstant, kad organizacijos tikslas – įtrauktį etnosportą į mokyklos fizinio aktyvumo pamokas. 100% visuomenės palaikymas!

Etnosporto rėmėjai:
Stanislav Bajurin
UAB “DLG”
Rimantas Diržius
Jevgenij Belov
Oksana Bajurina
Elmyra Baljanaitė-Stanevičienė
Draugai: Svlinės, MB